Роль освіти для людини та суспільства

2015-07-06 12:54:03

Підручники та зошити автора А.Г. Мерзляк
Освіта сьогодні стала необхідною передумовою досягнення успіху у майбутньому. Інтелектуальний інструмент допомагає людям вирішити проблеми, з якими вони можуть зустрітися в подальшому, робить їх вільними і незалежними. Розвиток освіти впливає на особистість та суспільство в цілому.
Григорій Сковорода говорив, що гуманне суспільство будується на основі самопізнання і освіти. Орієнтуватися в сучасному світі, задовольнити духовні і матеріальні потреби, правильно спланувати своє життя допоможуть знання.
Багато століть тому отримати якісну освіту могли лише забезпечені люди. Тому з її допомогою можна було управляти соціальними процесами, людьми і навіть суспільством. Сьогодні ж отримати дошкільну та базову шкільну освіту може кожен, достатньо забезпечити дитину всім необхідним. Книжки, зошити, канцелярські товари допоможуть під час навчання.
Сучасна освіта має внутрішню і зовнішню спрямованість. Внутрішня мета пов`язана з розвитком, набуттям досвіду кожного окремого індивіда. Зовнішня мета покликана забезпечити державу необхідними спеціалістами у кожній галузі для розвитку суспільства і країни.

Кожна людина від народження має природні задатки і схильності, які можна розвивати за допомогою навчання. Дорослим необхідно лише вчасно їх розгледіти і допомогти дитині їх розвивати. В результаті правильних дій батьків, можна виростити справжнього генія.
Знання необхідні для того, щоб орієнтуватися в процесах, що відбуваються в країні і світі. З їх допомогою можна отримати певну професію для забезпечення своїх матеріальних потреб, вплинути на розвиток суспільства своєю діяльністю. Вони допомагають знайти спільну мову з іншими людьми.
Сучасні підручники допомагають займатися самоосвітою, самовихованням і саморозвитком кожному бажаючому.
Функції освіти:

• Оволодіння базовими знаннями та професійною освітою молоді;
• Соціалізація індивіда, розвиток і відтворення культурних цінностей;
• Розвиток і відтворення соціальної структури суспільства.
На сьогодні відомі різні моделі, системи освіти, але найдавнішою є традиційна, що передбачає проведення навчання у формі уроків вчителем. Кожен предмет має спеціально розроблені для нього підручники, які створюють спеціалісти галузі, такі, як Мерзляк та інші.
Поки людина рухається вперед, вона живе повноцінним життям, засвоює соціальні ролі, отримує новий соціальний і життєвий досвід. Зупинка розцінюється як відмова від яскравих миттєвостей в житті. В результаті освіта впливає не лише на життя особистості, а і на суспільство в цілому.
 Для добавления комментариев Вы должны быть зарегистрированы на сайте!
назад
Акции по категориям:
Партнёры Как это работает? Контакты FAQ Оферта Для бизнеса Новости партнеров